Логитип newshoroshiye.info

Замовника та виконавця замаху на очільника УСР Закарпаття будуть судити в Києві

06.08.2020 22:06

Розгляд кримінального провадження за обвинуваченнями 1-го віце-президента Федерації боксу Закарпатської області Михайла Данила т...

Замовника та виконавця замаху на очільника УСР Закарпаття будуть судити в Києві - фото

Розгляд кримінального провадження за обвинуваченнями 1-го віце-президента Федерації боксу Закарпатської області Михайла Данила та співробітника поліції Михайла Салея, яким закидають організацію та здійснення замаху на життя екс-очільника Управління захисту економіки, а нині - керманича Управління стратегічних розслідувань Закарпаття Андрія Іванківа, відбудеться в Шевченківському районному суді Києва.

Відповідне рішення 3 серпня 2020 року ухвалив Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі головуючого Ольги Булейко та суддів Ігоря Іваненка і Сергія Фоміна.

Йдеться про гучну історію, яка трапилася 11 липня 2019 року. Зранку того дня на розі вулиць Осипенка та Загорської в Ужгороді обстріляли автівку Hyundai ix35, за кермом якої перебував начальник УЗЕ Нацполіції регіону Андрій Іванків.

(Андрій Іванків)

Як повідомили тоді по "гарячих слідах" в МВС, кілер випустив 5 куль з пістолета-кулемета "Скорпіон". Три з них влучили в транспортний засіб, але Іванківа не зачепили. Натомість, поранення дістала випадкова перехожа.

Затримання підозрюваних в організції та скоєнні спроби замовного вбивства правоохоронця відбулося 25 вересня 2019 року. Організатором злочину слідство вважає колишнього працівника системи МВС регіону, 1-го віце-президента Федерації боксу Закарпаття Михайла Данила, якому діючі правоохоронці закидають тісні зв’язки з місцевим криміналітетом.

(Михайло Данило)

Що ж стосується особи "кілера для Іванківа", то відповідні обвинувачення були висунуті на адресу діючого правоохоронця, співробітника так званого "7 управління" Михайла Салея. На березі річки Уж його колеги відшукали предмети одягу "стрільця", а також знаряддя скоєння замаху.

(Михайло Салей)

Відразу після затримання підозрюваних було доставлено до Києва - тут суд відправив їх за ґрати, де вони перебувають й досі. Своєї провини у замаху на вбивство високопосадовця Нацполіції (ст.348 КК України) Данило та Салей не визнали.

Після завершення досудового слідства їх справу було скеровано до Ужгородського міськрайонного суду. Однак з цим не погодилися як прокурори, так і самі обвинувачені.

Зокрема, адвокати Данила домагалися, аби судовий розгляд провадження відбувався поза межами Закарпаття, бажано - в Шевченківському райсуді Львова, де наразі припадає пилом обвинувачення щодо Михайла Михайловича в скоєнні інших злочинів.

У свою чергу, представники держобвинувачення клопотали призначити розгляд гучної справи в столиці. На користь цього були заявлені аргументи про те, що обвинувачені утримуються в Лук’янівському СІЗО, а також той факт, що Іванків та 9 свідків проживають в Києві та Київській області. Крім цього, суд було поставлено до відома, що до начальника УСР Закарпаття та членів його родини й понині застосовані заходи безпеки у виді особистої охорони, а також обмеження в пересуванні та перебування Андрія Васильовича в публічних місцях. Мовляв, Іванківу та його сім’ї й досі загрожує небезпека.

Вислухавши аргументи сторін, колегія суддів Верховного суду постановила направити справу про замах на вбивство начальника Управління стратегічних розслідувань Нацполіції Закарпаття до Шевченківського районного суду Києва.


Новости раздела

Популярные