Логитип newshoroshiye.info

Лікар пояснив, чому COVID-19 в Україні поширюється хвилями

08.08.2020 18:18

Коронавірус в Україні набирає обертів, а стримати його на початку вдалося завдяки жорстким протиепідемічним заходам.

Лікар пояснив, чому COVID-19 в Україні поширюється хвилями - фото

Коронавірус в Україні набирає обертів, а стримати його на початку вдалося завдяки жорстким протиепідемічним заходам.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів кандидат медичних наук, завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко.

"Це моя особиста думка: я не розрізняю першу чи другу хвилю, це все - одна хвиля, яка розпочалась наприкінці 2019 року і потихеньку набирає обертів. Але цей процес контрольований. І в першу чергу контролюється протиепідемічними заходами", - вважає Яковенко.

На думку лікаря, якби в Україні не запровадили на початку березня жорсткий карантин і не обмежили пересування людей, "була б біда".

"Для того, щоб в ідеалі позбутись коронавірусу, людей потрібно на певний час ізолювати один від одного, аби він зник. Але це утопія. Тому внаслідок таких слабких місць, які вірус знаходить, насамперед через порушення протиепідемічних заходів, відбувається спалах такими хвилями", - каже він.

За його словами, якщо ми не виробимо грамотну стратегію протиепідеміологічних заходів, то будемо мати постійний приріст захворюваності.

"Але хочемо ми цього чи ні, захворюваність ще буде певний час. За даними ВООЗ, нас 2 роки труситиме. Але головне, щоб не було масового вибуху захворюваності, бо виникне колапс, як в Італії", - додав Яковенко.

Читайте также


Новости раздела

Популярные