Логитип newshoroshiye.info

Рада попередньо дозволила створювати ВЦА в районах, де неможливо провести вибори

02.09.2020 16:20

Верховна Рада проголосувала за основу законопроєкт, який дозволяє створювати військово-цивільні адміністрації в окремих района...

Рада попередньо дозволила створювати ВЦА в районах, де неможливо провести вибори - фото

Верховна Рада проголосувала за основу законопроєкт, який дозволяє створювати військово-цивільні адміністрації в окремих районах Донецької та Луганської областей, де неможливо провести вибори на основі оцінки Центральної виборчої комісїі.

Як пише "Суспільне", рішення підтримали 240 нардепів.

"Військово-цивільні адміністрації об’єднаних територіальних громад згідно із затвердженими Кабінетом Міністрів України територіями територіальних громад можуть бути утворені у разі встановлення Центральною виборчою комісією неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів на окремих територіях", - йдеться у тексті законопроєкту.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт пропонується у зв’язку з тим, що у деяких населених пунктах Донецької та Луганської областей, що розташовані на лінії зіткнення, безпекова ситуація не дозволяє дотримуватися міжнародних стандартів безпеки та демократичного виборчого процесу.

Таким чином, якщо Центральна виборча комісія встановить, що на певній території неможливо провести місцеві вибори, президент має ухвалити рішення про створення на цій території військово-цивільної адміністрації та призначити її очільника.

У документі наголошується, що ВЦА - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження сільських, селищних, міських рад, районних у містах рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад та голів.

Читайте также


Новости раздела

Популярные